Sisipan Berita 02 November 2020

BELIA

1. Awani - Belanjawan 2021 diharap sediakan bantuan untuk belia - Abdul Karim https://www.astroawani.com/berita-malaysia/belanjawan-2021-diharap-sediakan-bantuan-untuk-belia-abdul-karim-266189

2. Utusan - Belia Malaysia lebih terkedepan https://www.utusan.com.my/rencana/2020/10/belia-malaysia-lebih-terkedepan/

3. Utusan - Yayasan Sultanah Fatimah bangunkan JDEC https://www.utusan.com.my/berita/2020/11/yayasan-sultanah-fatimah-bangunkan-jdec/

4. Harian Metro – Seronoknya bermain bola tampar dalam sungai https://www.hmetro.com.my/mutakhir/2020/11/636944/seronoknya-bermain-bola-tampar-dalam-sungai

5. Berita Harian - Tumpu tambah peluang kerja graduan, orang muda https://www.bharian.com.my/bisnes/lain-lain/2020/11/748635/tumpu-tambah-peluang-kerja-graduan-orang-muda

6. Sinar Harian - Utamakan rakyat tempatan kerja sektor ladang, perindustrian https://www.sinarharian.com.my/article/108008/EDISI/Sabah-Sarawak/Utamakan-rakyat-tempatan-kerja-sektor-ladang-perindustrian

7. Sinar Harian - Pelaksanaan laluan khas motosikal perlu untuk selamatkan nyawa https://www.sinarharian.com.my/article/108013/BERITA/Nasional/Pelaksanaan-laluan-khas-motosikal-perlu-untuk-selamatkan-nyawa

8. Sinar Harian - Belanjawan 2021: Pemuda UMNO kemuka 10 cadangan https://www.sinarharian.com.my/article/107957/KHAS/Belanjawan-2021/Belanjawan-2021-Pemuda-UMNO-kemuka-10-cadangan

9. Borneo Post - Abdul Karim: Rural youths calling for faster internet on par with urban areas https://www.theborneopost.com/2020/10/31/abdul-karim-rural-youths-calling-for-faster-internet-on-par-with-urban-areas/ 10. The Star - Youth prefer learning through their phones https://www.thestar.com.my/news/education/2020/11/01/youth-prefer-learning-through-their-phones

11. New Straits Times - Jobs, education and home ownership top youth's wish list https://www.nst.com.my/opinion/columnists/2020/10/636764/jobs-education-and-home-ownership-top-youths-wish-list

12. Bernama – Isu COVID-19, penangguhan pilihan raya antara 'menu' hari pertama Dewan Rakyat https://www.bernama.com/bm/am/news.php?id=1895925